logo

Wednesday 24th of July 2019

Projekty


Úvod Sanet do škôl
Projekt "SANET do škôl" PDF Vytlačiť E-mail

Účelom tohto projektu je zabezpečiť pre väčšinu stredných škôl na Slovensku širokopásmové pripojenie do internetu pomocou technológie optických káblov. Tento spôsob je veľmi spoľahlivý a rýchly, čo umožní využitie všetkých súčasných aplikácií prevádzkovaných cez počítačovú sieť a internet. Jednou z týchto aplikácií je "online maturita", ktorá bez takéhoto pripojenia nebude uskutočniteľná. Ďalšie informácie "SANET do škôl" budú na stránke http://www.sanet.sk/sds/oprojekte2.shtm. Organizáciu tohto projektu v Nitrianskom kraji má na starosti Centrum IKT na SPU v Nitre. Pre účely riadenia projektu vybudovania optickej siete v meste Nové Zámky, Topolčany bola zriadená spoločná pracovná skupina na SPU a NSK.

argaiv1569

Uvítame Váš záujem o spoluprácu na tomto projekte a v prípade Vášho kladného prístupu, Vás žiadame o zaslanie písomného potvrdenia, ktoré stiahnete tu: Navratka.doc. (Doplnené: Návratky posielajte na adresu: RNDr. Peter Škrovina, riaditeľ CIKT SPU, Tr. Andreja Hlinku 2, 949 76 Nitra)

Finančné náklady z Vašej strany budú činiť 50 € mesačne a samozrejme aj podporu zo strany informatikov, pedagógov školy, ktorí tento rýchly internet nenechajú bez odozvy a budú sa ho snažiť využívať.

S optickým pripojením môžete v školách a internátoch vytvoriť hotspoty pre ľubovoľný počet študentov, používať videokonferenčné prenosy, viacnásobne sledovať HD TV a pod.

 

 

Beží na Joomla!. Designed by: Free Joomla Template, cheap domain registration. Valid XHTML and CSS.