logo

Wednesday 24th of July 2019

Projekty


feed-image Feed Entries
Úvod Oznamy
Oznamy
Končí Windows 7 PDF Vytlačiť E-mail

Oznámenie pre užívateľov, ktorí pristupujú do DataCentra prostredníctvom počítačov s operačným systémom Windovs 7.

argaiv1569

V DataCentre sa realizujú rôzne zmeny. Vyžaduje si ich legislatíva, pribúdajú nové aplikácie a dopĺňa alebo obmieňa sa hardvérová infraštruktúra tak, aby používatelia mali pri svojej práci čo najvyšší komfort.

DataCentrum aktuálne od 1. 4. 2019 pristupuje k zmenám, ktoré si vyžadujú významný zásah aj na koncovom bode – počítači, a preto si vyžaduje aj Vašu zásadnú účasť na tomto procese.

Ide o zmenu operačného systému Windows 7, ktorý je ešte nainštalovaný na niektorých počítačoch. Dôvodom je plánované ukončenie podpory operačného systému Windows 7 zo strany výrobcu k dátumu 14. 1. 2020.

Výmenu za novší operačný systém ako je Windows 8.1 alebo Windows 10 je potrebné zabezpečiť informatikmi. Poradia Vám, či Váš počítač má dostatočné parametre na preinštalovanie na novší operačný systém, alebo je výhodnejšie kúpiť nový počítač s novým operačným systémom.

Pred tým je potrebné zistiť si nastavenia na sieťovej karte vo Vašom počítači, IP adresu a masku a cez príkaz cmd zadaný v príkazovom riadku zistiť cez príkaz „route print“ bránu (sú to posledné 4 čísla v riadku prednastavených trás začínajúcom napr.: „172.30.0.0 mask 255.255.0.0 10.96.x.y“).

Po vykonaní týchto nastavení je funkčné pripojenie do Datacentra, kde si môžete stiahnuť inštalačný balíček na adrese 172.30.5.214 a môžete si znova nainštalovať aplikáciu na prístup do DataCentra.

V každom prípade môžete požiadať o informácie a pomoc pri inštalácii Helpdesk NSK (stiahnite si zo stránky infoportálu program TeamViewer, spustite ho a zavolajte na 037/692 29 56 – Ing. Juraj Chrien alebo sa dohodnite na postupe cez Skype – unsknitra.

Termín výmeny určili z DataCentra do 29. 3. 2019, keďže ich obmenená infraštruktúra začína pracovať po novom od 1. 4. 2019.

Ak môžem poradiť, začnite s organizovaním výmeny čím skôr, najlepšie hneď po prečítaní.

Programátor NSK

Ing. Juraj Chrien

 
ŠP Cenník PDF Vytlačiť E-mail

ŠP Cenník rozšírený - pre klientov od 1. 1. 2019

 
VŠEOBECNÉ PODMIENKY ŠTÁTNEJ POKLADNICE PRE VEDENIE ÚČTOV KLIENTOV PDF Vytlačiť E-mail

VŠEOBECNÉ PODMIENKY ŠTÁTNEJ POKLADNICE PRE VEDENIE ÚČTOV KLIENTOV, POSKYTOVANIE PLATOBNÝCH SLUŽIEB A ZÚČTOVANIE PLATOBNÝCH OPERÁCIÍ NA TÝCHTO ÚČTOCH

 
Lehoty zadávania platieb v roku 2018 PDF Vytlačiť E-mail

Hraničné lehoty zadávania platieb v roku 2018

 
Datacentrum - zmena prihlásenia do KTI PDF Vytlačiť E-mail

Z dôvodu neustáleho zlepšovania služieb, z technických a bezpečnostných dôvodov, pristupuje DataCentrum, ako prevádzkovateľ prístupovej infraštruktúry KTI a informačného systému Štátnej pokladnice, k zmene prihlasovania používateľov do KTI.

Zmena spočíva v tom, že namiesto PIN kódu pre prístup do zoznamu svojich aplikácií, ktoré môžu používatelia v KTI DataCentra používať, budú zadávať PRIHLASOVACIE MENO a PRIHLASOVACIE HESLO. Uvedené prihlasovacie údaje dostali používatelia z CPU DataCentra vo forme listu Pridelenie prihlasovacích údajov do KT/" pri zriadení ich používateľského prístupu do KTI.

Celý text stiahnete tu

Inštalačný balíček stiahnete tu

alebo na stránke Datacentra - tu.

Pred inštaláciou vykonajte ping 172.30.5.214. Ak nie je priechodný, zavolajte mi.

 

Ing. Juraj Chrien

programátor ÚNSK

037/692 29 56

Skype: unsknitra

 
« ZačiatokPredošlý12345678910NasledujúcaKoniec »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Beží na Joomla!. Designed by: Free Joomla Template, cheap domain registration. Valid XHTML and CSS.